Zpravodajství svět

Novinky - nejnovější články

V Kongresu USA selhal pokus dohodnout se o rozpočtu, ochromení vlády je blízko

29 September 2023, 9:31 pm

Radikální křídlo amerických republikánů v pátek odmítlo kompromisní verzi zákona o dočasném financování federální vlády, která měla předejít hrozícímu omezování výdajů a propouštění zaměstnanců. Žádný další návrh s reálnou šancí na schválení není na stole a takzvaný shutdown je téměř neodvratný. Pokud nenastane zásadní průlom, bude vláda bez peněz od půlnoci na neděli amerického času.

Nehoda uzavřela dálnici D4

29 September 2023, 9:21 pm

Po srážce dvou osobních aut byla v pátek večer uzavřena dálnice D4 na 14. kilometru ve směru na Příbram. Při nehodě byli zraněni dva lidé.

USA vyzvaly Srbsko ke stažení sil od hranic Kosova

29 September 2023, 8:35 pm

Bílý dům vyzval Srbsko, aby stáhlo své síly od hranic Kosova, informovala v pátek večer agentura AFP. Severoatlantická aliance (NATO) zároveň schválila posílení mezinárodní mise KFOR v Kosovu. Situace v oblasti se znovu vyostřila poté, co desítky ozbrojenců minulou neděli zaútočily na hlídku kosovské policie a zabily jednoho příslušníka. Při následných střetech u kláštera Banjska pak policisté zastřelili čtyři útočníky, nejspíše etnické Srby.

Živě.cz

Místo triček přišly kravaty, Google se stal korporací, jakými při založení pohrdal (Podcast Živě)

Lukáš Václavík, Petr Urban

29 September 2023, 6:45 pm

Byl mladý, dravý a oblažoval nás skvělými inovačními produkty. Jenže v posledních deseti letech Google s ničím přelomovým nepřišel a teď ho jiní předbíhají s AI. Připomíná nám Microsoft, jenž nás momentálně dokonce baví víc. Google se stal nudným a obáváme se, že další Gmail z něj hned tak ...

Netflix a další na víkend: brutální seriál Gen V, filmy Dungeons & Dragons a akčňák se Stathamem a megažralokem

Petr Semecký

29 September 2023, 6:11 pm

Disney+ si na první sdíleče vyšlápne už v listopadu. Inspiroval se u Netflixu

Lukáš Václavík

29 September 2023, 5:45 pm

Patria Online

S&P 500 si letos poprvé připsal čtvrtou týdenní ztrátu v řadě

29 September 2023, 10:00 pm

Americké akciové trhy nedokázaly udržet úvodní zisky a nakonec s výjimkou Nasdaqu zavřely v červených číslech. Krátce po otevření trhu to vypadalo, že by index S&P 500 mohl v závěru týdne zabrat a přerušit sérii tří týdenních propadů v řadě.

Akcie i dluhopisy na závěr měsíce vylepšují svou bilanci

29 September 2023, 4:58 pm

Září se ani akciím ani dluhopisům na hlavních trzích příliš nepovedlo, tak aspoň v poslední obchodní den se snaží vylepšit svou bilanci. Podporou jsou menší obavy z přísné politiky centrálních bank, poté co přišly smířlivější komentáře z Fedu a data potvrdila ústup inflace.

Nájezd zisků na dlouhodobější 11 % růst?

29 September 2023, 4:48 pm

Goldman Sachs to s letošním vývojem zisků obchodovaných firem vidí podobně, jako konsenzus. Pro příští rok ale ekonomové této banky predikují dost rozdílná čísla, než o jakých hovoří onen pomyslný analytický konsenzus.