Zpravodajství svět

Novinky.cz - nejnovější články

Orel, luňák i káně. Policie vyšetřuje další podezřelé úmrtí dravců

16 April 2021, 1:48 pm

Hned několik případů úhynu ptáků prověřují policisté na Hodonínsku a Břeclavsku. Prvním se stal nález mrtvého luňáka červeného v katastru Žádovic na Hodonínsku. Další následovaly. Luňáka někdo otrávil.

Arenberger: Koncem června by se mohli začít očkovat lidé nad 40

16 April 2021, 1:39 pm

Velikonoce šíření koronaviru nezhoršily, oznámil v pátek ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Podle něj je pozitivní, že denní průměr nakažených klesá ve všech věkových kategoriích. Ke konci června by se tak podle ministra mohlo zpřístupnit očkování pro věkovou kategorii lidí nad 40 let.

Cestující omdlela na letišti. Několik hodin čekala u hraniční kontroly

16 April 2021, 1:14 pm

Dlouhé čekání u hraniční kontroly na londýnském letišti Heathrow zamávalo s jednou pasažérkou. Po několika hodinách stání se skácela k zemi. Podle jednoho ze svědků měla ve frontě čekat sedm hodin, zástupci imigračního oddělení tento údaj však dementovali s tím, že cestující čekala maximálně dvě a půl hodiny. Dlouhé fronty pak omlouvají probíhající pandemií.

Živě.cz

Takhle si ničíme přírodu: Google Earth přidal časosběrná videa, která ukazují vliv klimatických změn

Markéta Mikešová

16 April 2021, 12:45 pm

Klimatické změny někdy mohou působit jako abstraktní pojem, pod kterým je těžké si představit něco konkrétního, pokud zrovna nejste domácnost, které vyschla studna. Díky Google Earth si ale můžete udělat obrázek, jak se svět kvůli výkyvu teplot změnil, a to doslova. Služba do své virtuální Země ...

Vítr, který měl přijít, nepřišel. Sonda InSight nemusí přežít zimu

Petr Kubala

16 April 2021, 11:55 am

Solární panely sondy InSight jsou zaprášené • Vyrábí tak mnohem méně elektrické energie • Sonda, která na Marsu pracuje od roku 2018, nemusí přežít marsovskou zimu.

Center Cam visí před monitorem, abyste u videohovorů koukali lidem „do očí“

Lukáš Václavík

16 April 2021, 10:45 am

Američan Ian Foster se jal vyřešit zapeklitý problém s videokonferencemi. Všichni na se nich dívají nahoru nebo dolů a v záběru mají hlavně čelo nebo bradu. Jeho webka nazvaná Center Cam se ale umístí doprostřed monitoru, takže vás zabere napřímo a nebudete muset šilhat mezi pohledem do ...

Patria Online

SAB Finance vyplatí na dividendách za loňský rok 100 milionů korun

16 April 2021, 12:49 pm

Valná hromada společnosti SAB Finance, která je jedním z největších zprostředkovatelů devizových obchodů v ČR, schválila výplatu dividendy za loňský rok ve výši 100 milionů korun.

Perly týdne: Akciová přestávka, gamblerství a „nová ropa“

16 April 2021, 12:20 pm

Trh může mířit ke korekci, ale i tak „je vždy co kupovat“. Někde bují gamblerství, rotace ale podle některých názorů stále dává smysl. Měď může být „novou ropou“.

Zeptejte se analytika! Oblíbený webinář s Braňem Sotákem ve středu 28. dubna. Registrace jsou otevřené!

16 April 2021, 11:44 am

Oblíbený webinář zaměřený na Vaše dotazy je opět tady! Věnovat se Vám bude náš zkušený seniorní analytik a a expert na zahraniční akciové tituly Braňo Soták.