Zpravodajství svět

Novinky.cz - Hlavní stránka

Muž s nožem v ruce napadl ve Francii tři ženy

9 December 2018, 9:27 pm

Tři ženy napadl v neděli nožem na nádraží ve městě Mylhúzy (Mulhouse) na východě Francie zjevně psychicky vyšinutý muž. Informovala o tom agentura AFP, podle které policie pachatele nedaleko místa činu zadržela. Údaje o stavu dvou zraněných se ve francouzských médiích rozcházejí.

Podivná cesta Andrého Simona k šibenici

9 December 2018, 8:28 pm

„Vážený pane prezidente, píši tento dopis několik hodin před svým koncem a až jej budete číst, nebudu již živ. V takové chvíli říká snad i nejhorší člověk pravdu a já pevně věřím, že uvěříte mému prohlášení, že každé slovo mého dopisu je založeno na pravdě.“ Autorem těchto slov byl novinář André Simone (vlastním jménem Otto Katz) a rodila se v noci z 2. na 3. prosince 1952.

Sedmdesátiletého muže srazilo za tmy u Velešína auto, zemřel na místě

9 December 2018, 8:19 pm

Sedmdesátiletý chodec zemřel v neděli v podvečer po srážce osobním automobilem ford u Velešína na Českokrumlovsku

Živě.cz

Pojďme programovat elektroniku: Také Arduino má své UFO. Jmenuje se LilyPad

Jakub Čížek

9 December 2018, 7:00 pm

Dnes oživíme exotické Arduino LilyPad • Slouží k prototypování chytrých nositelností • Vyrobíme si laserový detektor překážek

Google Fi je virtuál na steroidech. Naši operátoři se však zatím o chleba bát nemusí

Filip Kůžel, Jan Láska

9 December 2018, 4:00 pm

Google své zisky realizuje jinde, a tak do operátorského byznysu vkročil bez tlaku, zato s touhou převrátit zaběhnuté pořádky odvětví na ruby. Ve hře jsou nové technologie, pokud máte ten správný telefon (Designed for Fi), dokáže plynule přepínat mezi mobilními sítěmi tří amerických operátorů a ...

Nová 3D tiskárna je 10× rychlejší než současné modely pro domácí i komerční trh

Karel Javůrek

9 December 2018, 12:15 pm

Vědci vytvořili nový typ rychlé 3D tiskárny • 3D tiskárna používá standardní materiál • je 10× rychlejší než srovnatelné tiskárny a to i v porovnání s drahými komerčními modely

Patria Online

Víkendář: Poslední prezident, kterého brali vážně

9 December 2018, 8:27 am

Smrt bývalého amerického prezidenta George H. W. Bushe vyvolala řadu úvah, včetně těch, podle kterých je dnešní doba mnohem polarizovanější a plná zloby oproti té, během které seděl v Bílém domě on.

Jak vychovat své obyvatelstvo: Level Čína

8 December 2018, 4:02 pm

Čína má radikální plán jak ovlivnit chování svých 1,3 miliard obyvatel. Chce jim udělit hodnocení na základě toho, jak žijí. Toto hodnocení odráží, jak dobrými (anebo špatnými) občany jsou.

Víkendář: Teplota stoupá a s ní i tenze ve společnosti

8 December 2018, 7:24 am

V říjnu zveřejnila OSN apokalyptickou zprávu o tom, že se svět otepluje rychleji, než jsme se domnívali. A to samé platí o katastrofických důsledcích tohoto oteplování.