Zpravodajství svět

Novinky.cz - nejnovější články

Mít detektor kovů trestné není, ale hledání pokladu ano

13 July 2020, 10:34 am

Už je to téměř běžný obrázek. Zahloubaní muži s podivnými tyčemi v ruce chodí soustředěně po polích a bedlivě naslouchají zvuku přístroje. Ožijí, jakmile změna frekvence oznámí přítomnost kovu v zemi. Jsou to detektoráři, pátrající po pokladech ukrytých v zemi.

Šéf Oblastní galerie Jan Randáček bude národním správcem v Bruselu

13 July 2020, 10:19 am

Po dvanácti letech úspěšného řízení Oblastní galerie v Liberci skončí na podzim Jan Randáček ve funkci ředitele. Jako národní expert totiž od listopadu nastupuje do Evropského parlamentu, v němž bude spravovat sbírku uměleckých děl.

Lidé pracují z domova, plastičtí chirurgové mají napilno

13 July 2020, 10:14 am

Plastičtí chirurgové jsou v době koronavirové z těch, kdo si na nedostatek práce stěžovat nemohou. Řada klinik po světě hlásí nárůst klientů, kteří v těchto týdnech využívají možnosti nechat si upravit nos, rty či poprsí, aniž by své jizvy a obvazy po zákroku museli, díky práci z domova, vystavovat zraku kolegů.

Živě.cz

AMD unikly specifikace Threadripperů Pro. Nabídnou až 2 TB paměti a 128 linek PCIe

Karel Javůrek

13 July 2020, 9:55 am

Před pár dny se objevily informace o tom, že AMD chystá speciální verze desktopových procesorů Threadripper, které budou zaměřené na požadavky podnikového segmentu. Nyní v předstihu unikly podrobné specifikace. Na webu Videocardz se objevil snímky zobrazující celkem čtyři nové modely ...

AV1 poprvé v počítačovém hardwaru. Už brzy jej začne podporovat Intel

Lukáš Václavík

13 July 2020, 8:55 am

Svobodný formát AV1, v němž vidí budoucnost Google, Facebook, Netflix a další se brzy dočká hardwarové podpory na počítačích. První akcelerátor připraví Intel v nadcházejících grafikách Gen12. Prozradil to zdrojový kód ovladačů zveřejněný na GitHubu. Gen12 ještě letos uvidíme v nových ...

Neuralink 28. srpna vydá další zprávu o svých pokrocích

Jiří Černý

13 July 2020, 7:55 am

Elon Musk oznámil, že společnost Neuralink, která usiluje o propojení počítače a lidského mozku, 28. srpna vydá další zprávu o svých pokrocích. „Pokud je nemůžete porazit, připojte se k nim,“ komentoval to. Zatím naposledy jsme o Neuralinku psali v únoru letošního roku, kdy se Musk pochvalně ...

Patria Online

Rozbřesk: Týden ve znamení amerických dat, projevů a výsledkové sezóny

13 July 2020, 9:12 am

Je za námi týden ve znamení českých dat, která ukázala, jak se po začátku tzv. rozvolňování začala ekonomika postupně vracet do normálu. Někde to bylo vidět docela zřetelně – třeba v maloobchodě, který se dokonce vrátil k růstu, jinde to bylo slabší – třeba ve zpracovatelském průmyslu.

Duda zřejmě bude dál polským prezidentem, podle takřka úplných výsledků post obhájil

13 July 2020, 8:56 am

Současný polský prezident Andrzej Duda, důležitý spojenec vládnoucí národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost, v nedělních volbách svůj post obhájil.

Akcie vzývají výsledkovou sezónu, v Polsku zřejmě vítězem Duda

13 July 2020, 8:47 am

Futures pro hlavní americké i evropské akciové indexy rostou, návazně na zisky asijských akcií, v sázce na začínající výsledkovou sezónu firem, která odhalí, nakolik dobře či špatně se perou s dopady pandemie koronaviru.