Zpravodajství svět

Novinky.cz - nejnovější články

O brexitu rozhodne supersobota. Bude to napínavé

19 October 2019, 4:08 am

Veškerá pozornost v dění okolo brexitu se upíná na to, zda britský konzervativní premiér Boris Johnson dokáže sehnat k dnešnímu rozhodování v Dolní sněmovně hlasy 320 poslanců. Ty potřebuje, aby prosadil svou brexitovou dohodu. V průběhu pátku se nikdo neodvážil tipovat výsledek, protože poslanci svá rozhodnutí do poslední chvíle tají.

Klienti České spořitelny se z Windows XP k účtům již nepřipojí

19 October 2019, 3:27 am

V sobotu Česká spořitelna omezila přístup k bankovním účtům svých klientů z operačního systému Windows XP. Snaží se tak své uživatele ochránit před možnými riziky, která tento letitý systém bez podpory představuje.

Vřídelní kolonáda vyjde na 40 milionů

18 October 2019, 9:24 pm

Na zhruba 40 milionů korun vyjde odstranění havarijního stavu Vřídelní kolonády v Karlových Varech, zajištění jímání a rozvodů vřídelní vody, tedy výměna krenotechnologie v podzemí kolonády, a vybudování nových podlah, prosklení a stropů ve vřídelní síni. Práce mají být dokončeny do zahájení lázeňské sezony v květnu příštího roku.

Živě.cz

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Alexandr Bray

19 October 2019, 12:00 am

Pokračovatel úspěšného rodu OLEDů s precizním obrazem a fascinujícím zvukem přichází. Přiblíží své kvality alespoň na dohled k předchůdci? Nebo ho porazí o koňskou délku? Máme výsledek!

Nejoblíbenější programovací jazyky: Podívejte se na vývoj od roku 1965 po současnost

David Polesný

18 October 2019, 9:11 pm

Perfektně názorné video, které ukazuje vývoj popularity programovacích jazyků, před pár dny zveřejnil youtubový kanál Data Is Beatiful. Ten je zajímavý i dalšími podobnými statistickými videi, protože se zabývají převážně technikou, technologickými firmami, elektronikou, internetem apod. Jsou ...

Americká armáda pracuje na kanónu schopném dostřelit z Prahy do Barcelony či Istanbulu

Jiří Černý

18 October 2019, 8:00 pm

V roce 2018 generál John „Mike“ Murray informoval členy Kongresu o tom, že americká armáda vyvíjí dělo schopné zasáhnout cíl vzdálený až neuvěřitelných 1850 kilometrů. Tento projekt dostal název Strategic Long Range Cannon. Nyní plukovník John Rafferty serveru Defense News prozradil, že odborníci ...

Patria Online

Wall Street v pátek v červeném. Akcie Boeing -6,8 %

18 October 2019, 10:00 pm

Wall Street v pátek obchodovala v červených číslech: O téměř 7% klesly akcie Boeing a to díky dokumentu prokazujícím zavádějící zprávy zaměstnanců směrem k úřadům ohledně bezpečnostních systému letadel 737 Max.

Investiční poučení z optimálního času odvolání brankáře

18 October 2019, 5:44 pm

V roce 1980 přerušili Američané dlouhou šňůru olympijských vítězství ruského hokejového týmu. Americký tým byl přitom složen z hráčů univerzit a jejich průměrný věk dosahoval 21 let.

Nervozita na hlavních trzích stoupá, koruna i pražská burza však rostou

18 October 2019, 5:11 pm

Z více či méně negativního vývoje evropských akcií si odpoledne vzalo případ i zámoří, přičemž pokles zdejších hlavních indexů činí 0,3-0,5 procenta. Na trhy nadále působí nejistota před dalším důležitým hlasováním o brexitu a smíšené firemní výsledky.