Zpravodajství svět

Novinky.cz - Hlavní stránka

Tesla Model 3 už umí jezdit úplně sama, pozná i semafor a značky

23 April 2019, 2:13 pm

Samořídicí Tesla Model 3 ve videu sice není produkční vůz, ale jako ukázka, že autonomní mobilita vyšších úrovní není nereálná, slouží velmi dobře. Robot je tak inteligentní, že zvládne i napodobit běžnou chybu řady řidičů.

Herní legenda Game Boy se zrodila před 30 lety. Nástupce se stále prodává

23 April 2019, 1:59 pm

Konzole Game Boy, která se v Japonsku začala prodávat 21. dubna 1989, se brzy stala herní legendou. Během let se elektronického zařízení, jež přineslo miliony hodin zábavy nejen teenagerům, prodalo 118 milionů kusů a společnost Nintendo se díky němu stala jedním z největších hráčů v herním průmyslu.

Všechny moje lásky jako seriál? Možná jen ukradený název

23 April 2019, 1:50 pm

Všechny moje lásky (High Fidelity) byla slavná kniha Nicka Hornbyho z devadesátých let o třicátníkovi z Londýna, který prodává desky, je posedlý hudbou a s humorem rekapituluje své vztahy a rozchody. Později podle ní natočili film. Společnost Hulu nyní připravuje stejnojmenný seriál, který ovšem může Hornbyho fanoušky dost překvapit.

Živě.cz

Zásilkovna ještě více zatopí České poště. Balíky už nebude doručovat jen z e-shopů, ale i mezi lidmi

David Polesný

23 April 2019, 1:07 pm

Počet doručovaných zásilek z internetových obchodů stále roste a Česká pošta už má v tomto směru řadu konkurentů. Kromě klasických kurýrních služeb jako jsou DHL, DPD, GLS, PPL, Messenger a další operují na našem trhu i služby tzv. výdejen, tj. Uloženka či Zásilkovna. A právě druhá jmenovaná nyní ...

Z nebe pršeli miniaturní roboti: NASA otestovala „létající úly“ s roji mechanického hmyzu

Jiří Černý

23 April 2019, 12:00 pm

NASA nedávno otestovala speciální drony – jakési „létající úly“ – z nichž každý měl při startu na palubě cca 25 robotických „cikád“. Ty byly později hromadně vypuštěny, aby shromažďovaly informace o počasí a atmosférických podmínkách. Každá „cikáda“, resp. CICADA (Close-in Covert Autonomous ...

CIA míří na Instagram. Na sociální sítí teenagerů je už i FBI

Jakub Čížek

23 April 2019, 11:46 am

Před pár lety začaly ikonické instituce od papeže po CIA pomalu objevovat sociální sítě Facehbook a Twitter a nyní se stěhují také na Instagram, jehož význam stále roste. Twitter by se měl mít na pozoru. Na Instagram brzy zamíří i zmíněná CIA, což je docela výzva, síť je totiž spíše než na ...

Patria Online

Twitter zvýšil zisk i tržby, překvapivě vzrostl i počet uživatelů

23 April 2019, 2:10 pm

Provozovatel sociální sítě Twitter v prvním čtvrtletí zvýšil čistý čtvrtletní zisk na 191 milionů dolarů z 61 milionů před rokem. Počet měsíčních aktivních uživatelů se pak v porovnání s předchozími třemi měsíci překvapivě zvýšil o devět milionů na 330 milionů, uvedla firma.

Coca-Cola zvýšila čtvrtletní zisk, výsledky překonaly očekávání

23 April 2019, 2:02 pm

Americký výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola v letošním prvním čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o 23 procent na 1,68 miliardy dolarů (přes 38 miliard Kč).

Vyplatí se vůbec investovat do spokojenosti zaměstnanců?

23 April 2019, 12:29 pm

Stále více firem klade velký důraz na to, aby se jejich zaměstnanci cítili v práci dobře. Předpokládají, že se to projeví i na jejich produktivitě, a nová studie, jejíž závěry byly zveřejněny na stránkách VoxEU, tento předpoklad potvrzuje.