Zpravodajství svět

Novinky - nejnovější články

Požár domu s pečovatelskou službou na Semilsku: jeden mrtvý, desítky evakuovaných

10 December 2022, 12:23 am

Při požáru domu s pečovatelskou službou v Libštátu na Semilsku zemřel v pátek večer jeden člověk. Evakuováno bylo 46 lidí, dočasné zázemí mají v místní základní škole. Uvedli to mluvčí krajských hasičů a zdravotnické záchranné služby. Kvůli požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř.

Šelmy hrozbou pro město. Ubikace půjde k zemi

9 December 2022, 10:11 pm

Dvě pumy a dvě lvice chová Josef Novotný (62) už několik let načerno u svého domu na okraji sídliště v Rokycanech. Po loňské soudní prohře s veterináři, kteří o legalizaci chovu šelem ve městě nechtěli vůbec slyšet, neuspěl nyní ani na místní radnici, kde žádal o dodatečné povolení k již postavené zvířecí ubikaci. Úředníci navíc rozhodli, že ji musí zbourat.

Rusko se od Íránu snaží získat balistické střely, řekla britská velvyslankyně při OSN

9 December 2022, 9:58 pm

Rusko se výměnou za bezprecedentní vojenskou a technickou podporu snaží od Íránu získat další zbraně včetně balistických střel, řekla v pátek britská velvyslankyně při OSN Barbara Woodwardová. Upozornila také na dlouhodobé dodávky íránských dronů Rusku, které okupační armáda na Ukrajině používá k vraždění civilistů a útokům na civilní infrastrukturu.

Živě.cz

3DWiser spustil Akademii 3D. Chce naučit tisknout jak firmy, tak amatéry

Jakub Čížek

9 December 2022, 9:45 pm

3D tiskárna nesmí chybět v dílně žádného kutila a stále většího počtu firem, nicméně pro naprosté začátečníky z řad amatérů i profesionální sféry je její obsluha docela oříšek. 3D tisk je nadále především řemeslo, které se musí každý naučit a hlavně si ho zažít. Řešením může být ...

Když dojdou konektory. Jak vybrat USB-C hub a dokovací stanici

Stanislav Janů

9 December 2022, 6:45 pm

Konektorů není nikdy nazbyt – a u tenkých moderních notebooků to platí dvojnásob. Pokud vám některé chybí, řešením mohou být huby nebo dokovací stanice s konektorem USB-C.

Netflix a další na víkend: Nový Papírový dům z Koreje, hororové příběhy i Griffinovi, komiksový Doom Patrol

Petr Semecký

9 December 2022, 4:45 pm

Patria Online

Zhroucená IS křivka a další vývoj v ekonomice

9 December 2022, 6:07 pm

Jan Hatzius z Goldman Sachs v roce 2018 představil studii, která se zabývala tím, jak se klíčové sazby americké centrální banky promítají do stavu celé ekonomiky.

Dluhopisy na závěr týdne padají, akcie jsou na tom smíšeně

9 December 2022, 4:53 pm

Konec týdne částečně ovlivnila nová data ze zámoří, ale jejich efekt není plošný. Report o amerických výrobních cenách přinesl překvapení směrem nahoru - hlavní i jádrový index sice zpomalily, ale ne tak výrazně, jak se čekalo.

WEBINÁŘ Makrovýhled na rok 2023 s Janem Burešem. Nejen o Česku, koruně i energiích. 15. 12. v 15:00

9 December 2022, 3:38 pm

Co čekat od roku 2023 ve světové i české ekonomice, na cenách energií, z pohledu inflace a mezd, na české koruně? Hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš vás na webináři 15.